Wiadomości

Sługa Boży Ksiądz Jan Macha
Teatr Cordis z Jastrzębia-Zdroju przygotowuje spektakl o ks. Masze. Właśnie ukazał się zwiastun wydarzenia

17 lipca obchodzimy kolejną rocznicę wydania wyroku śmierci na Sługę Bożego ks. Jana Machy. ....czytaj dalej...

27 czerwca 1939 roku, równo 82 lata temu, w Chorzowie Starym ks. Jan Macha odprawił Mszę św. prymicyjną.

Amatorska grupa teatralna "Cordis" współtworzona przez młodzież Jastrzębia-Zdroju przygotowuje spektakl o ks. Janie Masze. Tytuł - 1257.

25 czerwca obchodzimy rocznicę święceń kapłańskich, które w 1939 roku przyjął w przedwojennej katowickiej katedrze Świętych Piotra i Pawła ks. Jan Franciszek Macha.

"Przekazuję Wam z radością informację, że papież Franciszek wyznaczył datę beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Machy..." - napisał w swoim komunikacie abp Wiktor Skworc. Jego treść została odczytana w kościołach archidiecezji katowickiej w niedzielę 20 czerwca 2021 roku.

O beatyfikacji ks. Jana Franciszka Machy donoszą media katolickie także poza Polską

- Wiele spraw z życia ks. Jana Machy powinniśmy przenieść do naszego życia – powiedział w Radiu eM ks. dr hab. Damian Bednarski, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Machy.

Przekazana 16 czerwca 2021 roku przez abp. Wiktora Skworca informacja o wyznaczeniu daty beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego ks. Jana Machy znalazła się w treści depesz wielu mediów:

Beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Machy, śląskiego kapłana i męczennika, odbędzie się w sobotę, 20 listopada br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Nowy termin uroczystości zaaprobował papież Franciszek, a datę potwierdził Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej.

Mszy św. beatyfikacyjnej będzie przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych – kard. Marcello Semeraro.