Wiadomości

Sługa Boży Ksiądz Jan Macha
W TVP Katowice w niedzielnym magazynie "Credo" z 21 lutego 2021 roku ukazał się materiał o wystawie przygotowanej przez Panteon Górnośląski
"Credo"
Abp Wiktor Skworc skierował do diecezjan list pasterski, w którym proponuje, by czas Wielkiego Postu 2021 przeżyć wpatrując się w postać ks. Jana Machy. Napisał m.in. tak: "W grudniu ubiegłego roku ukazała się książka papieża Franciszka pt. Powróćmy do marzeń. Droga ku lepszej przyszłości. Ojciec święty zastanawia się w niej nad przyszłością,

Harmonogram prezentacji wystawy o Słudze Bożym w poszczególnych dekanatach archidiecezji katowickiej.
Świetna propozycja przeżycia Wielkiego Postu ze Sługą Bożym! 
Przygotowana przez ks. Sebastiana Mandrysza i członków Fundacji Młodzi dla Młodych
www.holyweek.pl

Zobacz Macha z nieba
W wydanym w grudniu 2020 roku w Katowicach "Śpiewniku kościelnym" znaleźć możemy nuty do wezwania ku czci błogosławionego ks. Jana Machy. 

W katowickim dodatku "Gościa Niedzielnego" z 14 lutego 2021 r. ukazał się artykuł ks. Tomasza Wojtali o wystawie przygotowanej przez Panteon Górnośląski. 
Bliżej błogosławionego-wystawa o ks. Janie Masze
"Cud nad cudami" to temat tegorocznych rorat proponowanych przez redakcję "Małego Gościa Niedzielnego".  W poszczególne dni przywoływane są postacie świętych i ludzi wiary, którzy wyróżniali się w nabożeństwie wobec Jezusa Eucharystycznego. W poniedziałek, 14 grudnia, ukazana była osoba ks. Machy. Postulator procesu beatyfikacyjnego opowiedział o ks. Masze podczas mszy świętej sprawowanej w parafii Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich oraz Świętego Bartłomieja w Bieruniu Starym.
Roraty w Piekarach Śląskich-14.12.2020
Wydawana przez Urząd Miasta Katowice "Kronika Katowicka", numer świąteczny, w całości została poświęcona Słudze Bożemu ks. Janowi Masze. 
Wśród tekstów:
* "Gniazdo" - rozmowa z Małgorzatą Kozak, siostrzenicą ks. Machy;
* "Jan Macha. Ksiądz" - rozmowa z Ewą Koj, prokuratorem Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Gazeta jest rozprowadzana bezpłatnie przez Regionalne Centrum Informacji Turystycznej
W Radiu Katowice, 19 października 2020 roku, w audycji "Ślady", ks. Michał Anderko pytał postulatora o to, jak jak odczytywać wydłużony czas oczekiwania na beatyfikację. Było też o przedziwnym różańcu, który towarzyszył ks. Janowi w ostatniej drodze, w chwilach bezpośredniego oczekiwania na wyrok śmierci. 
W oczekiwaniu na beatyfikację
"Adwent z Hanikiem" to nowa inicjatywa, mająca na celu przygotować nas na beatyfikację. A ks. Jan Macha to niewątpliwie człowiek adwentu! Z rozmów z klerykami Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego zrodził się pomysł, by tegoroczny adwent przeżywać ze Sługom Bożym, przypominając sobie jego słowa wzywające do czujności. W przygotowanie grafik na poszczególne dni zaangażował się zwłaszcza kleryk Daniel Stolarz
Zobacz Adwent z Hanikiem